724 138 Ft/m²
Cím:
Kategória:
Feladás dátuma:
több, mint egy hónapja(Ingatlanközvetítők segítségét köszönettel egyelőre nem kérjük.)
Eladó egy vonyarcvashegyi, kétszintes, eredetileg ikerként épült, de -- az egyetlen közös faltól és a közös lépcsőháztól eltekintve -- teljesen szétválasztott nyaraló nyugati (Keszthely felé eső) fele. Besorolása: kivett hétvégi ház, udvar. Az ingatlan jogi/pénzügyi szempontból tiszta, tehermentes, családi tulajdonban van. Lakóházzá történő átminősítése folyamatban van.
A Hunyadi utca a 71-es főúttól délre, a Balaton felőli oldalon fekszik. A háztól a strand bejárata 1 km, a vasút 600 m, a buszmegálló 950 méterre van. A tömegközlekedés Keszthely és Tapolca irányába egyaránt jó -- szezonon kívül is. Autóval közlekedve a fő kereszteződés (Kossuth × 71-es) lámpával védett. A tókerülő bringaútra Keszthely felé a strandnál, a Badacsony felé a Töltés utca végén (4-500 méter) lehet rákanyarodni.
A helyi óvoda és általános iskola egymás közvetlen közelében vannak, a háztól 1,5 km-re.
A ház alsó része (44 nm + 8 nm terasz) a '70-es évek elején épült, az akkor elérhető anyagokból és technológiával, ezért műszakilag meglehetősen elavult (Nem dohos), felújítandó. 1994-95 folyamán került rá egy viszonylag magas térdfalas tetőteres ráépítés (40 nm + 8 nm erkély). Ezen kívül van hátul az udvarban egy kis faház szerszám, fűnyíró, bicikli, stb. tárolásához. A telken van még egy 50+ éves diófa, egy idősödő almafa és néhány kisebb egyéb csonthéjas.
Központi fűtés nincs, de kémény van, a földszinten kisebb kandalló, cserépkályha beállítható. Melegvíz jelenleg villanybojlerből jön, a földgáz be van a telekre vezetve.
2023. nyarán készült egy, értékbecslést is tartalmazó ingatlanforgalmi szakértői felmérés. A hirdetésben feltüntetett ár (63 millió Ft) az elmúlt évek becsült ingatlan-inflációjával korrigált, az értékbecslésben megadott forgalmi értéknek felel meg. Az ingatlan megtekintése után tett bármilyen ésszerű ajánlat lehet alku tárgya, beleértve a részben vagy egészben euróban történő fizetést is.
Vonyarcvashegy már van olyan jó hely mint Balatongyörök vagy Gyenesdiás, de még nem annyira drága.