Hirdetés

Eladó Ház, Szatymaz 72.500.000 Ft

company_logo

72 500 000

Ft

517 857 Ft/m²

Kategória:

Eladó; Ingatlan; Ház 

Feladás dátuma:

több, mint egy hónapja
Ingatlanközvetítő

Tulajdonságok

Szobák száma:
4 szoba

Méret:
140 m²

Állapot:
Felújított

Fűtés típusa:
központi fűtés

Szintek száma:
2

Ingatlan típusa:
egyéb

Kilátás:
panoráma

Erkély, terasz:
Van

Bútorozott-e:
nem

Parkolás:
Garázsban

Költözhető:
kevesebb mint 6 hónapon belül

Tulajdonjog/ bérleti jog:
Tulajdonjog

Ingatlan felszereltsége:
Légkondicionáló, Gépesített, Beépített konyha

Leírás

Önellátásra és vállalkozásra is tökéletes tanya Szatymazon  közel Szegedhez, mégis a természet ölelésében

Ha olyan tanyát keresel, ahol a nyugalom, a tudatos gazdálkodás és a modern megoldások valóban találkoznak, ez a Szatymaz határában, Szeged mellett található birtok igazi ritkaság. Az autópályához közel helyezkedik el, mégis csendes, aktív tanyavilágban, szépen művelt környezetben, ahol él és működik a vidéki életforma.

A birtok közel 5 hektár földterületen terül el, amelyet a jelenlegi tulajdonosok 5 külön helyrajzi számon vásároltak össze annak érdekében, hogy megfelelő terület álljon rendelkezésre minősített biogazdálkodásukhoz. Ezek közül két helyrajzi számon kivett tanya szerepel, ezeket együtt kerítették körbe, itt található a lakóépület, a nagy terasz, valamint a számos gazdasági épület, hangár, és mobilgarázs. Ápolt, gondozott, fákkal és hasznos bokrokkal beültetett udvara igazi paradicsom. A további területek Natura 2000-es besorolásúak, változatos hasznosítással: termő gyümölcsösök, szántó, kaszáló  igazi kincsesbánya annak, aki hosszú távon gondolkodik.

A szépen felújított lakóépület vegyes falazatú (részben vályog, a bővítés könnyűszerkezetes), összesen 4 szobás, kb. 100 m alapterületű, melyhez egy kb. 40 m hasznos alapterületű beépített tetőtér is kapcsolódik. A tetőtér saját fürdőszobával rendelkezik (zuhanyzó, WC, mosdó, bidé), míg a földszinten egy tágas, kádas fürdőszoba szolgálja a kényelmet. A házat néhány éve teljesen felújították, praktikusan átalakították, hogy nagyobb család számára is praktikus és jól használható otthonná váljon. A ház és a családi élet szíve a tanyasi jellegnek és életvitelnek megfelelően az étkezős konyha, ami tágas, mindennel felszerelt, és nagyon hangulatos. Igazi központi élettér!

A tanya szinte teljesen függetleníthető a közművektől:
- a komfortérzetet biztosítja, hogy a gáz és villany (3x25A is rendelkezésre áll) szolgáltatás be van vezetve,
- 10 kWh teljesítményű, szaldós napelemrendszer elérhető, ami még további 5 évig visszatáplálós rendszerben működhet szerződés szerint. A jelenlegi rendszer a hűtés, a fűtés és a szivattyúzás áramigényét is fedezi  gyakorlatilag zéró rezsivel lehet számolni,
- központi gáz kazánról működő padlófűtés, illetve alternatív fűtésként minden helyiségnek saját egyedi elektromos fűtése is van. Sőt, fával is melegíthetünk egyes szobákat, ami szinte ingyen van a házat körülvevő nagy, fás területnek köszönhetően.
- saját házi vízmű vízlágyítóval és víztisztítóval felszerelve, ivóvíz minőségű vízzel,
- 2 emésztőakna,
- további 5 fúrt kút az öntözéshez, kiépített öntözőrendszerrel.

A földterületek és a tanya körüli rész teljesen körbekerítettek, így ideális állattartásra és biztonságos gazdálkodásra is, vadaktól védett. A területen számos fóliasátor, földbe mélyített télikert (wallipini), télen is használható veteményes és kialakított komposztáló is található. A talaj minőségének javítására az eddigi, gondos gazda kiemelt figyelmet fordított.
Igazi élmény a természetközeli életforma minden napja.

Szegedre óránként közlekedik buszjárat, de vonattal is lehet ingázni. A helyközi járatos buszmegálló szinte közvetlenül a tanya előtt található, mindössze kb. 250 métert kell homokos úton megtenni a bejáratig, ami minden évszakban jól járható.

A tanya és a hozzá tartozó földterületek megvásárlásához hitel nem vehető igénybe. A földvédelmi törvény hatálya alá tartozó értékesítés miatt kifüggesztésköteles. Elővásárlási jogukkal élhetnek első termőföldjüket vásárló, helyi gazdák.


Ez a tanya ideális választás mindazoknak, akik:
- közmű független életre vágynak,
- önellátásban gondolkodnak,
- biogazdálkodást vagy agrárvállalkozást működtetnének,
- természetközeli, mégis jól megközelíthető otthont keresnek,
- kisgyermekes családjukat tanyasi környezetben képzelik el,
- valódi értéket, működő rendszert szeretnének, és hasznosnak tartják, hogy nem nulláról kell indulniuk.

Hirdetés azonosító: 159224443

Kapcsolatfelvétel a Hirdetővel


Ingatlanközvetítő

Utoljára aktív: 4 napja

Megosztás

Jófogás mobil applikáció

Töltsd le Jófogás alkalmazásunkat!
Töltsd le alkalmazásunkat!

Keress és válogass közel másfélmillió hirdetés közül bárhol is vagy!

Töltsd le alkalmazásunkat iOS-re
Töltsd le alkalmazásunkat Androidra
Töltsd le alkalmazásunkat Huawei-re

A Jófogást megtalálod a közösségi oldalakon is!

Jofogas FacebookJofogas InstagramJofogas YoutubeJofogas LinkedIn